Životopis

Stacks Image 4897045
Image

Londýn červenec 2022 - doplňování lékárničky

Jmenuji se Michael Gyepes a jsem absolventem České školy klasické homeopatie v Praze. Po třech letech studia jsem na základě úspěšně složené zkoušky získal diplom z klasické homeopatie. Studium bylo zaměřeno na homeopatickou filosofii, materii mediku a také na teroretické i praktické řešení homeopatických případů, tedy na zpracování léčby.

Česká škola homeopatie, neboli moderní homeopatie, je dílem homeopata Mgr. Pavla Opelky. Vychází z principu, že člověk se rodí v tzv. formě, tedy s určitým vlastnostmi a sklony k některým onemocněním. V průběhu celého života se navíc setkává s menšími, či většími životními událostmi, v důsledku kterých vzniká nemoc. Pomocí metody Mgr. Pavla Opelky se na základě odebraných symptomů předepíší pacientovi homeopatické léky, které postupně řeší jednotlivé psychické příčiny. Na základě toho dochází k uzdravení. Metoda je velmi efektivní a používá ji dnes řada žáků autora této metody.

Za zmínku stojí, že Česká školy klasické homeopatie je jediná škola v České republice, která splňuje požadavky České komory klasické homeopatie.
Česká komora klasické homeopatie je členem Evropská centrální rady homeopatů (European Central Council of Homeopaths, ECCH).

Na základě úspěšného absolvování České školy klasické homeopatie a dvouletého medicínského minima jsem se stal členem České komory klasické homeopatie.

K dalším dovednostem patří mimo jiné kineziologie a reiky. Při léčbě využívat také znalosti z oblasti psychosomatiky.

Ing. Bc. Michael Gyepes, RHom.

Léčebná metoda

K léčbě používám postklasickou homeopatii, které vychází z klasické homeopati a patří ke špičce v tomto léčebném oboru.

Homeopatické vzdělání

Image

Medicínské vzdělání

Image

Facebook

Image

17. března 2016 jsem založil na Facebooku skupinu Klasická a postklasická homeopatie. Skupina se postupně rozrůstala a nyní má již téměř 14 tisíc členů. Ve skupině velmi často řeším akutní stavy a je zde možné si ověřit funkčnost homeopatie a mé výsledky v léčbě.

Image

Postgraduální studium

Homeopatie na rozdíl od západní léčby se zaměřuje na celek a na příčiny vzniku problémů, proto lze léčit velké množství problémů, které v klasické medicíně musí být řešeny specialistou.

Základním studiem to neskončilo. Od roku 2007 jsem absolvoval řadu navazujících kurzů. Mnoho kurzů bylo zaměřeno na různí problematiky, například atopický ekzém, autismus, ….

Lektorská činnost

Aktuálně vyučuji na České škole klasické homeopatie v Praze a České škole klasické homepatie v Brně.

Členství v komoře

Evropská homeopatická komora

Image

© 2017 Ing. Bc. Michael Gyepes, RHom. Kontakt